Цього року київська міська олімпіада вперше пройде не тільки для учнів 7—11-х класів, але також і для молодших учасників: четвертокласників, п’ятикласників та шестикласників.
Для 4—6-х класів
Для учнів 4, 5 та 6-х класів міська олімпіада пройде в один тур, 20 січня 2013 року, під егідою Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Початок олімпіади заплановано на 11:00. Збір усіх учасників — о 10:45 10:15...10:30 в аудиторії 01 факультету кібернетики.
Узяти участь в олімпіаді може кожен учень 4—6-х класів, який виявить таке бажання. Учасник повинен мати чистий зошит у клітинку. На титульній сторінці зошита (його можна підписати заздалегідь) повинна міститися така інформація:
- прізвище, ім’я, по батькові учасника;
- клас, у якому вчиться учасник;
- назва навчального закладу, у якому вчиться учасник;
- прізвище, ім’я, по батькові вчителя математики;
- а також контактні дані учасника, наприклад номер мобільного чи домашнього телефону або домашня адреса.
Під час олімпіади користуватися будь-якими електронними засобами, зокрема мобільними телефонами та калькуляторами, заборонено.
Після перевірки робіт результати олімпіади будуть викладені на цьому сайті. Проведення апеляції не передбачено, але оргкомітет та журі олімпіади гарантують якісну та неупереджену перевірку усіх робіт.
Якщо ви плануєте брати участь в олімпіаді і бажаєте допомогти оргкомітету оцінити кількість учасників, будь-ласка, зареєструйтеся на олімпіаду. Тим не менше реєстрація для учнів 4—6-х класів не є обов’язковою.
Мета олімпіади для 4—6-х класів. Більшість провідних навчальних закладів математичної спрямованості починають набір у спеціалізовані групи з 5-го класу. Ця олімпіада повинна допомогти учням 4-го класу перевірити свої математичні здібності та зробити правильний вибір. Для учнів 5-х і 6-х класів олімпіада стане одним із перших кроків у підготовці до участі у серйозних математичних змаганнях, оскільки офіційно ІІІ етап олімпіад з математики проводиться лише для учнів 7—11-х класів. За відсутності відповідної паралелі учні 5-х та 6-х класів часто пробують свої сили у змаганнях за 7-й клас. Тепер вони матимуть змогу помірятися силами зі своїми однолітками.
Надзвичайно популярний міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» виконує схожу функцію, але завдання цього конкурсу мають, на жаль, характер тестів. Треба показати дітям, що математичні задачі — це дещо глибше, ніж просто знаходження відповіді (чи її вгадування); що задачі вимагають для свого розв’язання логічних міркувань, ґрунтовного знання шкільної програми та інших не менш важливих компонентів.
Формат олімпіади для учнів 4—6-х класів буде різним для трьох паралелей:
- Для учнів 4-го класу завдання олімпіади складатиметься з 4 задач, на розв’язування яких учасники матимуть 1,5 години.
- Для учнів 5-го класу завдання олімпіади складатиметься з 5 задач, на розв’язування яких учасники матимуть 2 години.
- Для учнів 6-го класу завдання олімпіади складатиметься з 5 задач, на розв’язування яких учасники матимуть 2,5 години.
Усі розв’язки учасник повинен буде записати у принесеному із собою зошиті і по завершенні олімпіади здати членам журі на перевірку.
Для 7—11-х класів (III етап Всеукраїнської олімпіади)
Для учнів 7—11-х класів міська олімпіада пройде у два тури: перший, відкритий, відбудеться у неділю, 20 січня, а другий, для переможців першого туру, пройде в суботу, 2 лютого 2013 року.
Для учнів 7-х та 8-х класів перший тур олімпіади буде проведено у ліцеї «Лідер». Для учнів 8-го класу початок олімпіади о 10:00, а для учнів 7-го класу — об 11:00.
Для 9, 10 та 11-х класів перший тур олімпіади буде проведено в Інституті лідерства та соціальних наук Київського університету ім. Б. Д. Грінченка. Початок олімпіади — о 10:00.
Взяти участь в олімпіаді може кожен учень 7—11-х класів, який виявить таке бажання. Але якщо учень не є призером переможцем районної олімпіади, то він має зареєструватися, заповнивши спеціальну форму, до 15 січня 2013 року включно.
Незареєстрованих учнів до участі в олімпіаді допущено не буде! Список тих, хто став призером переможцем району і не потребує реєстрації або вже встиг зареєструватися, наведено на спеціальній сторінці.
Наголосимо, що київська міська олімпіада залишається відкритою і будь-хто, вчасно зареєструвавшись, зможе взяти у ній участь. Систему ж реєстрації введено для того, щоб учасники, які вчасно прийшли на змагання, мали змогу без запізнення, не відволікаючись і не чекаючи, доки оргкомітет розбереться з розсадкою незареєстрованих учнів, розпочати роботу над задачами.