Errare humanum est, stultum est in errore perseverare.
Людині властиво помилятися; нерозумним є твердо стояти на своїх помилках.
По завершенні кожного навчального року я на цьому сайті підводив його підсумки. Ми розпочинали рік у вересні математичною каруселлю у межах київського турніру математичних боїв і завершували сезон у липні участю в міжнародній олімпіаді. Але торік відбулися суттєві зміни у керівництві олімпіадами всеукраїнського рівня, тому я вважаю, що цього разу підводити підсумки в аналогічний спосіб не є слушним. Просто звітувати щодо проведених нашою командою змагань теж не дуже доречно без такого ж підведення підсумків іншою командою. Тому зробимо дещо інакше.
Так склалося, що керували проведенням олімпіад різних рівнів в Україні дві команди фахівців. Щоби кожного разу не писати довгі назви цих команд, будемо вживати скорочення: КРУ (команда Рубльова) та КРА (команда Радченка). Більшість фахівців, які беруть активну участь в олімпіадному русі в Україні, або активно симпатизують одній з команд, або займають цілком нейтральну позицію. Так чи інакше, всі нормальні люди розуміють, що далі це продовжуватись не повинно. Треба знаходити певний компроміс, консенсус, щоб поєднати всі зусилля на спільну справу. Останні виступи команди України на міжнародній олімпіаді конче вимагають цього. І стосується це не тільки результатів, а й багатьох інших моментів: підготовки до ММО, представництва регіонів у команді тощо.
Моя думка стосовно об’єднання позитивна, але це не має бути поглинанням однієї команди іншою (на кшталт «перевірте таку задачку»). Якщо вже об’єднуватись, то від кожної команди треба взяти найкраще. Щоб такий сценарій став можливим, хотілося б почути думки всіх небайдужих до нашої спільної справи. Ви можете висловитись по будь-яких питаннях: що вам сподобалось, що ні, що треба покращити, що змінити, продовжити, а що, можливо, припинити. Це не обов’язково робити системно — просто напишіть, що спаде на думку. Можна сумістити з аналізом тих чи інших заходів, які відбулися в Україні цього року. Або порівняти їх проведення протягом останніх років.
Нагадаємо заходи, що пройшли у країні, а також команду, яка відповідала за їх проведення. Якщо про якийсь захід я випадково забув, то, будь ласка, напишіть і про нього.
- Київський турнір математичних боїв імені Лесі Рубльової (КРУ).
- Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка (КРУ).
- Турнір юних математиків імені члена-кореспондента НАНУ Ядренка (КРА).
- Районна олімпіада в Києві (ІІ етап Всеукраїнської олімпіади) (КРУ).
- Київська міська олімпіада (ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади) (КРУ).
- Обласна олімпіада (ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади) (КРА).
- Відбір команди Києва на IV етап Всеукраїнської олімпіади (КРУ).
- IV етап Всеукраїнської олімпіади (КРА).
- Відбір команди України на ММО (КРА).
- Тренувальні збори команди України напередодні ММО (КРУ).
- Участь команди України в ММО (КРА).
До списку не потрапив київський фізико-математичний фестиваль, який проводиться під егідою ліцею «Лідер», оскільки на фестивалі працювала незалежна команда.
Чекаю на жваве обговорення всіх питань, бо, починаючи з вересня, завертиться карусель змагань нового року — і говорити всі будуть уже про них. А для кращого проведення цих змагань треба проаналізувати помилки та недоліки минулих років і спробувати їх виправити.
Можливо, не всім подобається цей сайт як трибуна для обговорення, але кращої я не знаю.
З повагою до всіх Богдан Рубльов.
P. S. Звернення вчителів Номіровського Д. А., Полонського В. Б., Якіра М. С. до керівництва олімпіадного руху.