Незабаром почнеться новий навчальний рік, а заразом і наша низка змагань для юних математиків України та Києва. Заплановано дуже багато цікавого: це й проведення офіційного циклу змагань та відборів, які ми постараємось наповнити новим змістом, це й звичні фестивалі та турніри, а також низка нових змагань. Сподіваємось, що все заплановане ми зможемо провести на належному рівні.
На превеликий жаль, реалії нашого життя такі, що вся наша робота зрештою оцінюється з виступу наших 6 кращих юних математиків на міжнародній математичній олімпіаді. Вдалий виступ українських учасників (а останні 3 роки вони, на щастя, виступають успішно) дозволяє й нашу роботу вважати результативною та корисною. Але всі наші намагання якнайкраще провести роботу протягом року можуть бути перекресленими провалом на міжнародній олімпіаді. І, будемо відвертими, — 90 % успіхів наших математиків на міжнародній олімпіаді — це заслуга їхніх вчителів, а ми лише допомагаємо зробити математичне життя більш цікавим та різноманітним.
Найкраща шістка, так би мовити, — верхівка айсберга. Але також поза сумнівом, що змагання, які ми проводимо, для кожного учасника є важливим етапом підготовки до виступу в офіційних змаганнях, корисним кроком для здобуття нових вражень та життєвого досвіду, можливістю заприятелювати з юними математиками з інших міст, врешті-решт, просто цікавим дозвіллям та улюбленим заняттям.
Виходячи з цього, передусім подякуємо нашим вчителям та керівникам гуртків за щоденну підготовку дітей, за прищеплення їм любові до математики й наукових олімпіад, та побажаємо їм подальших творчих успіхів і наснаги й далі (ще багато років) працювати разом з нами. Хоча, на жаль, у цьому світі нічого не можна передбачити наперед...
Висловимо також вдячність керівникам навчальних закладів, методистам, чиновникам та особливо батькам, які допомагають нам організовувати та проводити на належному рівні турніри, олімпіади, фестивалі, відбори.
І найбільша подяка, безумовно, нашому журі, яке самовіддано працює напередодні змагань, готуючи цікаві, нетривіальні завдання належного рівня та змісту. Під час же олімпіад і турнірів наше журі повною мірою показує свою надзвичайно високу кваліфікацію, людську гідність, терплячість, самовідданість та багато інших гарних і добрих рис, які я просто не в змозі перелічити. Це й не дивно, оскільки кістяк нашого журі — це аспіранти й студенти, які нещодавно самі перебували «по той бік барикад» математичних змагань.
Отже, я запрошую на традиційне «відкриття сезону», яке відбудеться 20 вересня 2009 року, у неділю, на факультеті кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка всі навчальні заклади, що торік уже брали участь у змаганнях. Це ліцеї № 142, УФМЛ, «Лідер», Русанівський, ПНЛ № 145, Технічний, Політехнічний, «Престиж», «Наукова зміна» та постійний учасник всіх наших заходів — гімназія № 178. 20 вересня ми обов’язково чекаємо в гості наших учителів — ініціаторів та рушійну силу усіх змагань. Можливо, до наших заходів захочуть долучитися й інші навчальні заклади. Єдине, що треба пам’ятати — ніхто нікого не примушує, але якщо ви вирішили брати участь у змаганнях, то треба ставитись до них достатньо серйозно й відповідально. Траплялися випадки, коли певні команди не з’являлися на заплановані змагання й підставляли журі і своїх суперників, що марнували вихідний день. Як позитивний приклад хочу навести торішню участь команди Львівського фізико-математичного ліцею у київському турнірі. Попри фінансову кризу, незручність «життя в потязі» та інші складнощі команда взяла участь у змаганні, зіграла всі тури й перемогла у середній лізі.
Цього року ми також запрошуємо команди з усіх міст України приєднатися до нас — якщо у вас є така можливість і, найголовніше, бажання. Маємо надію, що знову долучаться до участі львів’яни, а ще, можливо, команди з Сумщини, Черкас, Київщини, Харкова й інших міст. Ми зробимо все так, щоб вам було зручно.
Цього року ми виправимо головний огріх: всі учасники й переможці будуть нагороджені грамотами та дипломами. А також, можливо, й цінними призами — це залежить від спонсорської підтримки та допомоги. Постараємось зробити пам’ятні фотоальбоми для всіх учасників на добру згадку про турніри.
Нагадаю, хто став переможцем змагань, які відбулися в першому семестрі минулого року. Загалом у каруселі взяла участь 41 команда (кожна в складі до 6 учнів), у турнірі математичних боїв змагалися 20 команд (до 12 учнів у кожній).
Математична карусель
Молодша ліга (7—8)
I—III місця здобули команди ліцею «Лідер».
Середня ліга (9)
I місце — ПНЛ № 145,
II місце — ліцей № 142,
III—IV місця поділили команди гімназії № 178 та УФМЛ.
Старша ліга (10—11)
I—II місця поділили дві команди з УФМЛ,
III місце — ліцей «Лідер».
П’ятий київський турнір математичних боїв
Молодша ліга (7—8)
I місце — ліцей «Лідер»,
II місце — ПНЛ № 145,
III місце — Русанівський ліцей.
Середня ліга (9)
I місце — ЛФМЛ (Львів),
II місце — збірна ліцею № 142 та Русанівського ліцею,
III місце — ПНЛ № 145.
Старша ліга (10—11)
I місце — ПНЛ № 145,
II місце — ліцей «Лідер»,
III місце — Русанівський ліцей.
Виходячи з популярності та масовості наших заходів, ми очікуємо, що прийде «на допомогу» все наше молодіжне студентсько-аспірантське журі. Я особисто запрошую до участі цього року в журі тих, хто вже проявив себе як справедливий суддя. Це:
- Алєксєєнко В’ячеслав,
- Анікушин Андрій,
- Арман Андрій,
- Ахтарієв Михайло,
- Батоговський Артем,
- Бачеріков Олександр,
- Биков Сергій,
- Білокопитов Євген,
- Владімірова Олена,
- Григор’єв Олексій,
- Груй Антон,
- Даниленко Артем,
- Данілов Іван,
- Данилова Алла,
- Добосевич Олесь,
- Журба Ярослав,
- Касицький Олексій,
- Коваль Олександра,
- Коротков Андрій,
- Кравець Олександр,
- Крюкова Галина,
- Лішунов Віталій,
- Лобас Надія,
- Луценко Євген,
- Македонський Євген,
- Маліцький Юрій,
- Мельник Володимир,
- Мисак Данило,
- Мітін Дмитро,
- Молібога Георгій,
- Моравецька Катерина,
- Новак Роман,
- Олійник Андрій,
- Павлов Тарас,
- Радченко Данило,
- Рожкова Катерина,
- Семенова Віра,
- Сенчило Юрій,
- Сємікіна Юлія,
- Скочко Володимир,
- Ткачук Антон,
- Тройна Антон
- Усольцева Олена,
- Ханов Ігор,
- Цатурян Сергій,
- Чубенко Олексій,
- Шалайко Тарас,
- Шишацький Юрій,
- Шуклін Сергій,
- Щерба Андрій,
- Юрченко Іван.
Також ми запрошуємо всіх першокурсників, що бажають долучитися до проведення змагань. Ми охоче приймемо до лав журі Кудлу Ігора, Лисакевич Анастасію, Свідерського Кирила, братів Балабанових, Щедріну Дар’ю, Танцюру Богдана та багатьох-багатьох інших. Було б просто чудово, якби кожен навчальний заклад у журі представляли кілька випускників. Приходьте, ми будемо дуже раді з вашої присутності і вдячні за допомогу.
Отож, до зустрічі 20 вересня об 11:30 на факультеті кібернетики.