Завершилась 52-га Міжнародна математична олімпіада юних математиків, яка проходила з 16 по 24 липня в Амстердамі. Разом із цим завершився черговий олімпіадний рік у нашій країні, настала пора підвести деякі підсумки. Цього разу все дуже стисло, тому що останній рік поставив більше запитань, ніж дав на них відповідей... Отож, про все потроху.
Повні результати олімпіади можна знайти на офіційному сайті міжнародних олімпіад (інші матеріали змагання є також на сайті амстердамської олімпіади). Підсумки ж виступу українців такі: Кирило Мулярчик виборов золоту нагороду, набравши 28 балів; Олександр Баган та Олексій Кіслінський набрали по 23 бали — і вибороли срібло. Олександр Руденко і Георгій Родіонов набрали по 21 балу, а Богдан Ківва — 20 балів, у кожного з трьох — бронзова медаль.
Таким чином, кожний член команди повернувся з нагородою, і команда після торішнього 22-го місця цього року посіла 15-те.
Велика подяка батькам наших переможців, їхнім учителям і тренерам, які доклали великих зусиль задля цього успіху. Також хочу подякувати Назару Сердюку, Аллі Даниловій та Галині Крюковій, які взяли на себе величезний тягар організації літньої школи, а також усім іншим нашим лекторам, хто допомагав дітям із підготовкою до міжнару.
Нам уже традиційно фінансово допомагають партнери: це й великі потужні компанії, фонди, і невеликі фірми, а також окремі небайдужі громадяни, які виділили свої кошти для збірної команди України. Логотипи деяких наших спонсорів, але далеко не всіх, можна бачити на нашому сайті. Дуже приємно, що цього року до підтримки долучилася українська діаспора зі США, а також компанія МТС, яка зустріла наших олімпійців в аеропорту та зробила кожному учаснику приємний і несподіваний подарунок.
Особиста подяка та велика шана усієї команди Наталії Сергіївні Прокопенко за величезну працю для організації виступу команди України. Ні діти, ні інші члени делегації не мали жодних проблем протягом усієї олімпіади.
Не можна обійти словом найкращої роботи спостерігачів від України — Олексія Клурмана, Віталія Лішунова та Андрія Анікушина. Завдяки їхнім умінню, ретельності, наполегливості, уважності члени нашої команди одержали всі бали, на які заслуговували. Жодного балу не втрачено, з усіма координаторами знайдено згоду стосовно оцінювання робіт.
Також треба подякувати координаторам, які доброю порадою й щирою підтримкою допомагали команді України — це Ігор Мітельман, Наталія та Дарій Гринберги (Німеччина), Яна Мадьярова (Болгарія) та деякі інші.
Я також особисто вдячний харківському видавництву «Гімназія», яке оперативно, своєчасно і з високою якістю видало дві книги, присвячені українським олімпіадам. Ці книги стали приємним подарунком нашим друзям із багатьох країн світу.
Це позитивні моменти олімпіади. Щодо негативу, то він лише в думках, вірі та сподіваннях... Думки — про те, що майже кожен учасник мав змогу виступити краще, але-але-але... Віра — у те, що наступного року вже обов’язково виступимо краще. Сподівання — на те, що вдасться хоча б на один рік змінити систему відбору на міжнародну олімпіаду, так щоби команда майже повністю (але з певним запасом) була відібрана вже взимку і наші учасники готувалися до міжнародної олімпіади принаймні півроку, а не лише два місяці, як це відбувається нині.